کپسول قهوه عربیکا (گرین کافی)

کپسول قهوه عربیکا (گرین کافی)

محصول طبیعی عصاره دانه قهوه سبز راهی مطمئن و طبیعی برای افزایش انرژی و رهایی از پرخوری

کپسول قهوه عربیکا (گرین کافی)  800 میلیگرمی  آر ان جی

تنها نمونه دارای بالاترین میزان ماده موثره اسید کلروژنیک درکشور

با میزان کافئین کمتر از 2%

محصول طبیعی عصاره دانه قهوه سبز راهی مطمئن و طبیعی برای افزایش انرژی و رهایی از پرخوری

برای تمام کسانی که اندامی زیبا می خواهند، به دنبال راهی ساده برای وزن کم کردن هستند. اضافه وزن این روزها به دغدغه قشر بزرگی از جامعه تبدیل شده است. دلیل آن نیز ترویج زندگی ماشینی و کاهش تحرک است. کاهش تحرک در این عصر دیگر به معنای تنبلی و کم کاری نیست، بلکه نشستن ساعت ها پشت سیستم ها و دستگاه های مختلف و مشغول بودن با آن ها وقتی برای ورزش کردن برای افراد نمی گذارد. از طرفی بسیاری از همین افراد پر مشغله تمایل دارند خیلی سریع و بدون عوارض وزن خود را کاهش دهند.

قرص قهوه سبز به عنوان یک چربی سوز قوی شناخته شده و هر روزه به تعداد کسانی که از این ماده برای کاهش وزن و کم کردن چربی دور شکم خود استفاده می کنند، بیشتر می شود. عنصر کلیدی موجود در قهوه سبز، یک ترکیب طبیعی بسیار مهم به نام اسید کلروژنیک است که یک ترکیب شیمیایی طبیعی است که از ترکیب کافئیک اسید و کوئینیک اسید تشکیل شده است.اسید کلروژنیک موجود در عصاره قهوه سبز براحتی جذب می شود. اثرات سودمند عصاره قهوه مربوط به این ترکیب یا متابولیت های آن ( مانند فرولیک اسید ) می باشد. عصاره ي قهوه سبز بر روي تجمع چربی ها در بدن بویژه چربی دور شکم اثر مهارکنندگی داشته و از افزایش وزن بدن جلوگیري می نماید. عصاره قهوه سبز از جذب قند درون نشاسته غذاها جلوگیری می‌کند. همچنین کالری دریافتی را به خصوص بعد از خوردن غذا کاهش می‌دهد. عصاره قهوه سبز از طریق جلوگیری از جذب گلوکز، چربی بدن و در نتیجه BMI را کاهش می‌دهد. دانه قهوه سبز اشتها را کم می‌کند، و با افزایش متابولیسم پایه بدن باعث کاهش انتقال گلوکز از کبد به خون می شود. با کاهش گلوکز، بدن شروع به سوزاندن سلول های چربی ذخیره شده می کند تا بتواند قند مورد نیاز خود را تامین کند. با از بین رفتن چربی، عضلاتتان به طور طبیعی بیشتر مشخص می‌شوند. از خواص دیگر قهوه سبز می‌توان به دفع سموم بدن اشاره کرد. همچنین در تحقیقی که اخیرا در روزنامه تایمز  به چاپ رسیده، داوطلبانی که قهوه سبز را مصرف می‌کردند، به مدت 12‌هفته مورد بررسی قرار گرفتند که مشخص شد آن‌ها به طور میانگین 5/8‌کیلوگرم وزن کم کردند. این مقدار 16درصد از کل چربی بدنشان و5/10درصد از کل وزنشان بود. اما بخش جالب توجه جریان این بود که این داوطلبان هیچ تغییری در روند زندگی و تغذیه روزانه‌شان ندادند.

 اگر در فکر استفاده از قهوه سبز به عنوان بخشی از مسیر کاهش وزن خود هستید بهتر است درباره شرکتی که محصول را از آن خریداری می کنید، تحقیق نمایید. همچنین بسیار مهم است قبل از استفاده از هر مکملی ابتدا با پزشک خود مشورت کنید، مخصوصا اگر درگیر مشکلات دیگری مانند فشار خون بالا یا دیابت هستید و یا دارو مصرف می کنید. کاهش وزن طولانی مدت نیازمند سبک زندگی سالم به صورت دائم است. عصاره قهوه سبز شاید کمک کند اما متخصصان بر این باورند که تثبیت یک رژیم غذایی سالم و ورزش روزانه هیچ جایگزینی ندارد. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ( CDC ) توصیه می کند از کالری دریافتی روزانه خود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری کم کنید و در بیشتر روزهای هفته ۶۰ تا ۹۰ دقیقه فعالیت فیزیکی با شدت متوسط داشته باشید. هیچ گاه با چشمان بسته محصولی را روی خود امتحان نکنید و پزشکتان باید از کارتان با خبر باشد و تایید علمی آن محصول را باید از منابع معتبر دریافت کنید. علاوه بر آن بهترین گزینه مصرف دوز مشخصی قهوه سبز در کپسول است. بطوریکه که کپسول‌های ۸۰۰ میلی‌گرمی قهوه سبز تبدیل به یک داروی پرطرفدار در آمریکا گردید.کپسول قهوه سبز آران جی هم 800 میلی گرم عصاره قهوه سبز دارد که حاوی بیش از 50 درصد اسید کلروژنیک و کافئین کم (کم تر از دو درصد) است با مکانیسم‌های منحصر به فرد خود به مصرف کنندگان کمک می‌کند که وزنشان را به طور طبیعی و ایمن کاهش دهند. دانه قهوه سبز خصوصیات آنتی اکسیدانی قوی دارد که می‌تواند استرس ناشی از رادیکال‌های آزاد را کاهش واثر فوق العاده ای بر جوان سازی پوست و جلوگیری از پیری زودرس بگذارد.

تنظیم قند خون

دانشمندان می گویند اثرات مثبت قهوه سبز بر قند خون، توانایی آن در کاهش التهاب، کمک به دستیابی به وزن مناسب تر و کاهش میل به غذاهای التهابی باعث تنظیم قند خون می شود. در عین حال قهوه سبز برای کاهش سطح قند خون و افزایش انرژی بالقوه نیز مفید است. همچنین مصرف این قهوه باعث کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 می شود. مطالعات نشان میدهد عصاره قهوه سبز بدون کافئین سبب کاهش تجمع چربی در رژیم غذایی و مقاومت به انسولین توسط کاهش ژن های آدرنال و التهاب در بافت چربی می شود.

موارد مصرف:

افزایش انرژی

کاهش وزن

دستور مصرف:

برای افزایش انرژی و کاهش وزن به طور طبیعی، فقط دو کپسول را روزانه  یک عدد قبل از ناهار و یک عدد قبل از شام با یک لیوان آب مصرف نمایید. برای گرفتن بهترین نتیجه 20 تا 30 دقیقه قبل از غذا مصرف کنید. بیشتر از 4 کپسول در روز مصرف ننمایید.برای سایر موارد روزی  یک عدد کپسول مصرف شود.

عوارض جانبی:

بطور کلی عوارض جانبی این مکمل بدلیل زیر 2 درصد بودن میزان کافئین آن کم است . برخی عوارض گزارش شده عبارتند از: سردرد خفیف، دیسترس معده، عصبانیت، تهوع، عصبانیت، بی خوابی، اضطراب، سرگیجه، وزوز گوش و آریتمی. تحریک، زنگ در گوش و آریتمی است. این عوارض جانبی با افزایش در مصرف کافئین بیشتر می شود.

موارد عدم مصرف و نکات قابل توصیه :

بیش از دوز توصیه شده استفاده نکنید.

در صورت حاملگی،  شیردهی یا افراد زیر 18 ، قبل از استفاده با پزشک معالج مشورت شود.

در کودکان عوارض کافئین شدیدتر از بزرگسالان است و نباید در این گروه سنی مصرف شود.

به دلیل حضور ترکیبات پلی فنولیک در قهوه سبز(مهارکننده های قوی جذب آهن در انسان) از مصرف همزمان با مکمل های آهن و یا مواد غذایی حاوی مقادیر بالای آهن خودداری شود.یا فاصله زمانی حداقل یک ساعت رعایت شود.

کافئین به صورت تئوری به نظر می‌رسد که اثر ضد پلاکتی دارد، بنابراین در مصرف با سایر گیاهان و مکمل‌های ضد انعقاد مثل آنژلیکا، میخک، دانشن، سیر، زنجبیل، جینکوبیلوبا، جین سینگ باید احتیاط کرد.

تانن موجود در قهوه سبز می‌تواند باعث کاهش اثر فنوتیازین ها (فلوفنازین، کلرپرومازین، هالوپریدول، تیوریدازین و تری فلوئوپرازین) و ضد افسردگی سه حلقه‌ای شود.

کینولون ها، تربینافین، وراپامیل و فنیل پروپانول آمین ممکن است سطح پلاسمایی کافئین را افزایش دهد.

به علت وجود کافئین در کپسول قهوه سبز آران جی ، در صورت مصرف همزمان با داروهای قلبی – عروقی و اعصاب و روان با پزشک مشورت شود.

شرایط نگهداری:

دور از دسترس اطفال و در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد و به دور از نور ، حرارت و رطوبت نگهداری شود.